![Dimos-NiMAC InviteElectronic](https://nimac.org.cy/wp-content/uploads/2020/10/25-years-nimac-an-event-in-honour-of-mr-pierides.jpg)
Ο Δήμαρχος Λευκωσίας κ. Κωνσταντίνος Γιωρκάτζης και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου με την ευκαιρία των 25 χρόνων λειτουργίας του NiMAC [Δημοτικό Κέντρο Τεχνών Λευκωσίας, Συνεργασία: Ίδρυμα Πιερίδη] σας προσκαλούν στην εκδήλωση κατά την οποία θα τιμηθεί με το Τιμητικό Μετάλλιο της Λευκωσίας ο κ. Δημήτρης Ζ. Πιερίδης Προέδρος του Ιδρύματος Πιερίδη την Τετάρτη, 30 Οκτωβρίου 2019, στις 19:30 στο NiMAC.
Η τιμητική εκδήλωση πραγματοποιείται με το κλείσιμο της έκθεσης XXV, μιας οπτικοακουστικής και εικαστικής αναδρομής στην πολύχρονη ιστορία του Κέντρου μέσα από το πλούσιο αρχείο του NiMAC.
Διάρκεια εκδήλωσης: 40 λεπτά
Θα ακολουθήσει δεξίωση
Π.Α. τηλ: 2279700 – 22797400
NiMAC [Δημοτικό Κέντρο Τεχνών Λευκωσίας, Συνεργασία: Ίδρυμα Πιερίδη] (Παλιά Ηλεκτρική), Παλιάς Ηλεκτρικής 19, 1016 Λευκωσία, T: 22797400